Tvorivé dielne ručných prác v Smilne

20170814 130826

V rámci spoločného projektu s Gminou Dubiecko: "Folklór naším spoločným dedičstvom prírodným i kultúrnym" sa v dňoch 8. - 14. 8. 2017 konala akcia Tvorivé dielne ručných prác v salóniku kultúrneho domu v Smilne. Účastníci sa mohli pokochať krásou výrobkov z rôznych materiálov a zároveň si mohli sami vyskúšať ich tvorbu. Časť materiálov a nástrojov bola hradená z prostriedkov uvedeného projektu a väčšina výrobkov poputuje v posledný augustový víkend do Dubiecka, kde budú konkurovať ručným prácam tamojších obyvateľov. Podstatou projektu je porovnanie a priblíženie kultúr našich národov, k čomu ručné práce patria.

Svoju zručnosť predviedli p. Čechová z Hervartova so svojimi prútenými košíkmi, p. Iveta Gmitterová a jej klienti z DSS Antic s výzdobou sklenených dóz servítkami a špagátom , p. Mária Pavlovská s výrobou slamených ozdôb, p. Jana Majcherová s veselými postavičkami zvieratiek zo sena a špagátu, p. Zuzana Rondziková s dcérou Frederikou s výrobou vencov a gulí zdobených stužkami, p. Alena Mačušová s dcérou Patríciou s vianočnými guľami, Janka Baranová s maľbami kvetov na plátne a plátenými ozdobami na stenu, Viktória Vargová s výrobou kvetovaných čeleniek, Viktor Velička s výrobou stromčekov šťastia, p. Henrieta Dujčáková s hačkovanými bábikami, Natália Mačušová s korálkovými náramkami, Tamarka Kimáková s kávovými darčekovými vrecúškami. Zaujímavá bola ukážka výroby dekoračnej keramiky, ktorú si záujemcovia mohli vyskúšať na hrnčiarskom kruhu za asistencie p. Mariána Chovanca z Bardejova.

Osobitné poďakovanie patrí p. Márii Pavlovskej, ktorá zo slamy a kláskov vytvorila krásny dožinkový veniec. Tento bude dňa 27.8.2017 reprezentovať našu obec  v Dubiecku na súťaži dožinkových vencov, kde bude súperiť s 11 ďalšími. Veríme, že bude mať úspech. Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na realizácii a priebehu tejto príjemnej akcie. Viac vo fotogalérii.

 

© 2015 obec Smilno, designIT, s.r.o. a prispievatelia

Ont i ryggen Webdesign, tvorba web stránok