OŠK Smilno

OŠK SMILNO

Zápasy jarnej časti futbalovej sezóny 2015/2016
súťaže I. trieda dospelí ObFZ Bardejov

Zápas 22. kola
TJ Magura Zborov  - OŠK SMILNO  3:4 (1:3)

V divácky atraktívnom derby zápase plnom gólov sa bolo načo pozerať. Do zápasu vstúpili lepšie domáci, keď sa ujali vedenia už v 5. min, keď po centri z pravej strany hlavou zakončil Kundrat a bolo 1:0. Od tohto okamihu zobrali opraty 1. polčasu do rúk naši chlapci, pekne kombinovali, vytvárali si šance a do polčasu bolo 1:3. Najprv Štefančík v 11. min. preloboval domáceho brankára, potom Rondzik po samostatnom úniku na 2x prekonal brankára domácich a v 42. min. strelou z hranice šestnástky zvýšil Česla.Druhý polčas ale začal horúcou sprchou, keď po ruke Feciľáka domáci kopali penaltu, ktorú premenili. Kontaktný gól domácich nakopol a začalo sa hrať v podstate na našu bránku, aj keď bez väčších šancí. V 64. min. však prišla zbytočná červená karta Štefančíka za oplácanie. A bolo to ešte ťažšie. V 71. min prišiel trest, keď pri nedostatočnom pokrytí útočníka domáci vyrovnali na 3:3. Naše mužstvo to ale nezlomili, bojovali ešte viac, aspoň o jeden bod. Stále sme vychádzali aj do útoku a odmenou nám bol víťazný gól po peknom sóle Greškoviča. Chlapci si víťazstvo zaslúžili a pokračujeme ďalej v boji o záchranu!! 

Zostava: Čisárik - Klimovič, Barna, Magoč (Tribula), Dunčák, Rondzik (Marcin), Greškovič Matej, Greškovič Marián, Feciľák, Štefančík Ján, Česla (Tomeček)

Góly: Štefančik Ján, Rondzik, Česla, Greškovič Marián

Zápas 21. kola
OŠK SMILNO - OFK 2010 KURIMA; 2:0 (1:0)

V zápase proti Kurime nastúpila opäť značne pozmenená zostava, ale chlapci svojou bojovnosťou uhrali prvé jarné víťazstvo. V prvom polčase sa hral z oboch stran jednoduchý, priamočiary futbal, pričom kombinačne sme boli na tom lepšie ako hostia. Nase mužstvo si po zopár dobrých kombináciách vytvorilo 2-3 dobré šance, ale skórovat sa z nich nepodarilo. Ujali sme sa ale polčasového vedenia 1:0, ked Marián Greškovič premenil ponad mur priamy kop. V druhom polčase bolo nase mužstvo stále lepšie, až na pasáž od 7.0 do 85. minuty, kde dominovali hostia. Našim chlapcom sa ešte v 50. minúte podarilo skórovat na 2:0, keď Dunčák hlavou po rohu nedal brankárovi hostí šancu. Chlapci umne branili, ale neustále hrali dobre aj dopredu a vytvorili si ešte zopár dobrých pokusov, hlavne strely Magoča a Greškoviča priniesli góly. Hosťom sa už skórovať nepodarilo, takže sme si zaslúžene zapísali 3 body do tabuľky.

Zostava : Čisárik - Klimovič, Magoč (Kravec), Dunčák, Geffert (Marcin), Rondzík, Barna, Feciľák, Tribula (Horbaj), Stefančík Lukáš (Tomík), Greskovič Marián

Góly: Greškovič Marián, Dunčák Štefan

V nedeľu 22.5.2016 všetkých srdečne pozývame do Zborova, kde odohrame derby zapas, zaciatok o 17:00.

Zápas 20. kola
TJ Javorina Malcov - OŠK SMILNO; 2:0 (1:0)

Zápas sa odohral na veľmi kvalitnom teréne a za pekného počasia. Naše mužstvo nastúpili v oklieštenej zostave bez tojice zranených Česla, Baran a Rondzík. Aby toho nebolo málo, počas zápasu sa zranil aj brankár Grobár a pravdepodobne si už v tejto sezóne nezachytá. Zápas a začal prevahou domácich, ktorí lepšie kombinovali, ale hlavne ovládali stred poľa. Naše mužstvo sa snažili hlavne o rýchle brejky cez Mariána Greškoviča a Tomečka. Ten sa napokon aj ocitol v prvej šanci zápasu, keď nepremenil samostatný nájazd. Domáci naďalej dobíjali našu bránku, do šancí sa ale nedostávali. V 32. min. po centri z ľavej strany si naša obrana nedôkladne rozobrala hráčov a Zajac upravil na polčasových 1:0. V druhom polčase sa hralo hore dole, domáci sa snažili o zvýšenie náskoku, naše mužstvo o vyrovnanie. Domácim sa v 77. min. podarilo upraviť na ukľudňujúcich 2.0, keď strelu Zajaca nešťastne tečoval Barna a v bránke už náhradník Čisárik nemal šancu. Po tomto góle sa už zápas prakticky len dohrával.

Zostava: Grobár (Horbaj) - Klimovič, Dunčák, Čisárik, Barna - Greškovič, Greškovič, Tomik (Marcin), Feciľak - Magoč, Tomeček.

Góly: Patrik Zajac 2x

V nedeľu 15.5.2016 privítame na domácom ihrisku futbalové mužstvo z OFK 2010 Kurima.

Zápas 17. kola
OŠK SMILNO - TJ Pokrok Porúbka; 2:2 (1:1)

V nedeľu 17.4.2016 bol odohraný zápas na ihrisku v Smilne. V prvom polčase malo prevahu naše mužstvo, ktoré si vytvorilo zopár dobrých streleckých pokusov  veľké množstvo štandardiek, ale bez gólového efektu. Nanešťastie sa vedenia v 19.  minúte ujali hostia, keď sa po zle zahratom rohu dostali do brejku a Basa upravil na 0:1. Chlapci sa neustále snažili o vyrovnanie a odmena sa dostavila tesne pred prestávkou, keď Česla hlavou doklepol do prázdnej brány. Druhý polčas pridali aj hostia, hrozili hlavne rýchlymi brejkmi a viackrát nebebezpečne ohrozili bránu domácich. Naše mužstvo však s vôľou vyhrať neustále bojovalo, vytváralo si strely z rôznych pozícií, ale nie a nie skórovať. V 68. min. po úniku stopérovi upravil navrátilec Stefančík na 2:1, no vzápätí hostia vyrovnali gólom Pavluva. Naše družstvo sa ešte snažilo tlakom strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale gól už nepridalo.

Zostava: Grobár - Klimovič, Barna, Magoč (Tomík), Dunčák - Baran (Čisárik), Greškovič, Greškovič, Feciľák (Marcin) - Štefančík, Česla
Góly: Česla, Štefančík - Basa, Pavluv

Najbližší zápas odohrajú naši chlapci v nedeľu 24.4.2016 o 16.30 v Marhani.

Zápas 16. kola
TJ Čergov Hertník - OŠK SMILNO ; 1:0 (0:0)

Ďalší zápas odohralo mužstvo na pôde Hertníka. Prvý polčas sa niesol vo vyyrovnanom duchu, hra sa prelínala hore - dole a hralo sa hlavne nakopávanými loptami na útočníkov. Žiadne vážne šance si mužstvá nevytvorili, zakončenia na bránku boli len z väčšej vzdialenosti. Už v 10. min. muselo dôjsť k 1. vynútenému striedaniu, keď sa sľubne rozbiehajúci Rondzík zranil a nastúpil Baran.
Druhý polčas prevzalo jemnú iniciatívu domáce mužstvo, ale stále sa hralo bez vyložených šancí, nejaké veľké ohrozenia brankárov nebolo vidieť. Naše mužstvo sa dostalo k ohrozeniam hlavne po rýchlych protiútokoch, ale bez nejakej veľkej príležitosti. V 80. min. po nevinnej akcii po pravej strane, sa v 16-tke najlepšie zorientoval domáci Demjanovič a bolo 1-0. Naše mužstvo vrhlo všetky sily dopredu, prevzali sme hru, ale vyrovnať sa nám už nepodarilo.

Zostava: Grobár - Dunčák (Barna J.), Barna M, Magoč, Klimovič - Rondzík (Baran), Feciľák, Greškovič Matej, Greškovič Marián (Tomík), Tomeček (Marcin) - Česla.

Nasledujúci zápas odohráme v nedeľu 17.4.2016 o 16:30 proti mužstvu z TJ Pokrok Porúbka.

Zápas 15. kola
TJ DRUŽSTEVNÍKK OSIKOV - OŠK SMILNO ; 3:2 (0:2)

V úvodnom jarnom kole nastúpilo naše mužstvo na pôde TJ Družstevník Osikov. Úvod stretnutia sa niesol vo vyčkávacom duch, obe mužstvá sa snažili prekvapiť súpera dlhými pásmi. Postupne naši chlapci prevzali iniciatívu na svoju stranu, aj keď v 1. šanci sa ocitli domáci, keď strelili brvno. V 21. a 23. minúte sa naše mužstvo ujalo vedenia 0:2, keď najprv Feciľák usmernil do brány priamy kop Čisárika a neskôr po peknej strele z prvej prekvapil domáceho brankára Česla. Prvý polčas sa skončil teda výsledkom 0:2. V 2. polčase už ale naše družstvo len bránilo, zasunuté veľmi na vlastnej polovici, z čoho vyplynuli zaslúžené 3 góly domácich. Góly padli po viacerých chybách, za čo si môže naše mužstvo spytovať svedomie. Za stavu 1:2 sme vpálili tutovku, keď sa Feciľákovi nepodarilo doraziť loptu do bránky po Greškovičovom brvne. Po sľubnom úvode sme domácim darovali 3 body a zápas skončil prehrou 3:2.

Góly: Česla, Feciľák
Zostava: Grobár, Barna M., Magoč, Čisárik, Tomeček, Rondzík, Greškovič Matej, Greškovič Marián, Paľa P. (Klimovič), Feciľák, Česla.


Zápasy jesennej časti futbalovej sezóny 2015/2016
súťaže I. trieda dospelí ObFZ Bardejov

Zápas 14. kola
OŠK SMILNO - TJ „STROJÁR” KRUŽLOV; 3:1 (1:0)

     Dňa 8.11.2015 sa na futbalovom ihrisku v Smilne uskutočnil posledný zápas v tomto roku. Išlo o predohrávku jarnej časti, v ktorej nastúpilo OŠK Smilno proti silnému klubu TJ Strojár Kružlov. V prvom polčase bola prevaha na technickejšom mužstve hostí, ktorí dominovali v držaní lopty, ale okrem jednej nebezpečnej strely z hranice 20 m si šancu nevytvorili. Naopak, udrelo naše mužstvo, keď po nádhernej kolmici Mariána Greškoviča stanovil na polčasových 1:0 Ondrej Česla.  V druhom polčase hostia pokračovali v snahe o vyrovnanie, avšak my sme veľmi dobre bránili. Hostí sme vôbec nepúšťali do šancí, práve naopak, hráčovi Česlovi sa podarilo ešte 2x skórovať. Takto pekne dosiahol svoj druhý hetrik v sezóne. Treba spomenúť tiež muža zápasu Mariána Greškoviča, ktorý mal 3 asistencie na gól. Kružlovčania v závere stretnutia ešte zdramatizovali koniec zápasu gólom Mareka Königa v 85′, ale ďalšie góly už nepadli. To znamená, že družstvo OŠK Smilno zaknihovalo svoju 2. výhru v súťaži.
     Všetky mužstvá majú pred sebou dlhú zimnú prestávku, najbližší zápas sa bude hrať až 3.4.2016.

Zostava: Samuel Grobár (1), Emil Čisárik (Jozef Kravec), Dávid Klimovič, Štefan Magoč (C), Marek Barna, František Marcin, Marián Greškovič, Matej Greškovič, Rastislav Feciľák, Jozef Rondzik (Štefan Dunčák), Ondrej Česla, .


Zápas 13. kola
OŠK SMILNO - TJ ČERHOV BARTOŠOVCE; 1:4 (1:1)

     V papierovo poslednom kole jesennej časti, ktoré sa odohralo dňa 1.11.2015, vstúpili do zápasu lepšie hostia. Tí sa už v 11. minúte ujali vedenia gólom hráča Grohoľa. Do 25. minúty hostia kontrolovali priebeh stretnutia, to prinútilo naše družstvo zabrať a zatlačiť na súpera. Jedným streleckým pokusom sme najprv nastrelili žrď, no do polčasu sa nám napokon podarilo vyrovnať krásnou krížnou strelou z rohu šestnástky hráčom Baranom. Tento gól spravil radosť tak futbalistom, ale tiež fanúšikom na tribúne. Hneď po prestávke v 46′ po chybe v našej obrane skóroval Rusnák, čo hosťom výrazne pomohlo a naše družstvo už muselo útočiť do plných. Vytvorili zopár sľubných šancí, ale ostali nevyužité. V závere stretnutia ešte hosťujúci Minčák pridal po rýchlych akciách 2 góly a o výsledku bolo rozhodnuté.

Zostava: Emil Čisárik (1), Klimovič (Dunčák), Magoč (C), M. Barna, Marcin, Marián Greškovič, Tribula (Grobár), Matej Greškovič, Feciľák, Česla, Baran.


Zápas 12. kola
TJ ODBOJ KUROV - OŠK SMILNO; 4:1 (2:0)

     V značne oklieštenej zostave a bez náhradníkov nastúpili naši chlapci na stretnutie v Kurove dňa 25.10.2015. Hráči Kurova mali od začiatku stretnutia prevahu, naše mužstvo si nevedelo poriadne nahrať, vybojované lopty sme hneď stratili. V 1. polčase sme smerom dopredu neukázali okrem zopár rohov  v podstate nič. Domácim sa podarilo v priebehu jednej minúty dvakrát skórovať a polčasový výsledok bol 2:0. V druhom polčase sa hra trochu vyrovnala, vytvorili sme si dve veľké šance, avšak ostali nevyužité. Domácim sa podarilo dať ešte ďalšie dva góly. Peknú bodku za stretnutím dal náš futbalista Marián Greškovič, keď v 87. minúte upravil na konečných 4:1. Zo strany Smilna to bol najhorší výkon v sezóne, preto domáci vyhrali úplne zaslúžene. Uvidíme, čo prinesú posledné dva zápasy jesennej časti sezóny.

Zostava: Emil Čisárik (1), Dávid Klimovič, Marek Barna, Štefan Magoč (C), František Marcin, Jakub Horbaj, Matej Greškovič, Marián Greškovič, Ondrej Česla, Samuel Grobár, Jakub Barna.


Zápas 11. kola
OŠK SMILNO - OŠK KĽUŠOV; 1:0 (0:0)

     Za chladného počasia sa na domácom ihrisku v Smilne dňa 18.10.2015 odohral zápas veľmi dobrej úrovne. Napriek tomu, že padol len jeden gól, divákom sa zápas musel páčiť. V prvom polčase mali prevahu hostia, vytvorili zopár dobrých streleckých možností, nastrelili aj brvno, ale skórovať sa im nepodarilo. Naše mužstvo sa po úvodnej nervozite začalo osmeľovať až približne okolo 30. minúty stretnutia, ale k šanci sme sa nedostali. Po dôkladnom "vyvetraní" hláv počas prestávky od trénera sme v úvode druhého polčasu prevzali aktivitu a po góle Jozefa Rondzika sme sa v 48. minúte ujali vedenia. Až do 70. minúty sme diktovali tempo hry a vytvorili sme si ešte 2 zaujímavé strelecké pokusy, ale viac sme už neskórovali. Pod ťarchou možnej výhry sa chlapci zľakli a Kľušovčania ešte tuho bojovali aspoň o vyrovnanie. Naša obrana už však neinkasovala. Druhý polčas by sa dal nazvať „polčasom žltých kariet”, veď iba na strane hostí bol ich počet 5, na našej len 2. OŠK Smilno si konečne pripísalo prvú zaslúženú výhru v súťaži.

Zostava: Emil Čisárik (1), Dávid Klimovič, Marek Barna, Štefan Magoč (C), František Marcin, Stanislav Baran (Jakub Barna), Matej Greškovič, Marián Greškovič (Martin Tomik), Rastislav Feciľak, Jozef Rondzik (Štefan Dunčák), Ondrej Česla.


Zápas 10. kola
TJ HVIEZDA LOPÚCHOV - OŠK SMILNO; 7:3 (4:1)

     Po týždni, počas ktorého sa diskutovalo o poslednom zápase so Zborovom, naši hráči nakoniec mohli nastúpiť na ďalší zápas, tentokrát proti Lopúchovu. Uskutočnil sa dňa 11.10.2015 na ihrisku v Lopúchove. Už z konečného výsledku vidieť, že bol veľmi prajný na góly. Ten úvodný padol už v 7. minúte a Smilno prehrávalo 1:0, avšak o niekoľko minút neskôr sa hráčovi Rondzikovi podarilo vyrovnať. Naša radosť však netrvala dlho a aj napriek veľkej snahe našich futbalistov ďalšie 3 góly skončili za chrbtom brankára Čisárika. Do šatní sa odchádzalo za stavu 4:1. Hráči nabrali nové sily a na ihrisko nabehli s veľkým nasadením, Smilňania vedeli, že potrebujú zabojovať, hráči Lopúchova zas nechceli stratiť gólový náskok. V posledných minútach zápasu padali ďalšie góly na striedačku. Najlepším futbalistom sa pomyselne stal Martin Salamon z Lopúchova, ktorý strelil 4 góly, a preto najmä vďaku nemu skončil zápas výsledkom 7:3. Kým my sme boli sklamaní z ďalšieho prehratého kola, na strane protihráčov zavládla v šatni veľká radosť.

Zostava: Emil Čisárik (1), Dávid Klimovič, Štefan Magoč (C), Marián Greškovič, Ondrej Česla, Rastislav Feciľák, Stanislav Baran, Jozef Rondzik, Jakub Barna, Martin Tomik, František Marcin.


Zápas 9. kola
OŠK SMILNO - TJ MAGURA ZBOROV; 0:1 (0:0)

     Dlho očakávané susedské derby sa konalo dňa 4.10.2015 od 15:00 hod na domácom ihrisku. Pri veľmi vysokej diváckej návšteve sa hral bojovný futbal, ako sa na správne derby patrí. Hralo sa hlavne v strede ihriska so snahou o nakopávanie lôpt na hrotových hráčov. Tí bojovali o každú loptu, len na oboch stranách absentovala nejaká prekvapivá prihrávka alebo vydarená strela. Ani jedno z mužstiev si nevypracovalo čistú vyloženú šancu a vyzeralo to na remízu. To sa zmenilo v 90. minúte, keď po štandardnej situácií rozhodol o víťazstve hostí Marián Štefurik. Následne rozhodca Kotuľak ukončil zápas kvôli údajnej inzultácii našim hráčom I. Barnom. Zápas sa teda musel "dohrať" za zeleným stolom, kde sa po dôkladnom 2-týždňovom vzhliadnutí videozáznamu zo stretnutia inzultácia nepotvrdila. V platnosti ostal výsledok 0:1, bez odčítania bodov.

Zostava: Emil Čisárik (1), Dávid Klimovič (Jakub Barna), Marek Barna, Štefan Magoč (C), František Marcin, Matej Greškovič, Róbert Matisek, Stanislav Baran, Rastislav Feciľak, Jozef Rondzik (Ivan Barna), Ondrej Česla.


Zápas 8. kola
OFK 2010 KURIMA - OŠK SMILNO; 6:3 (3:2)

     Zápas 8. kola sa odohral dňa 27.9.2015 na futbalovom ihrisku v Kurime. Hlavný rozhodca Eduard Kunst odpískal jeho začiatok už o 12:30 hod. Do zápasu vstúpili lepšie domáci, keď už v 6. minúte vyhrávali 2:0, no treba podotknúť, že prvý gól domácich bol z jasného ofsajdu. Postupne naši chlapci začali preberať iniciatívu na svoju stranu a boli lepším mužstvom na ihrisku. V zahadzovaní šancí sa vzájomne predbiehali, takto mohli vyniknúť obaja brankári – Jozef Pillár i Samuel Grobár. Do polčasovej prestávky odchádzali futbalisti za stavu 3:2, o tieto dva góly na strane Smilna sa postaral hráč Ondrej Česla. Druhý polčas taktiež priniesol pekný útočný futbal, ktorý sa divákom musel páčiť. Obrany na oboch stranách boli doslova "deravé" a tak sa zápas skončil divokým hokejovým výsledkom 6:3. Mladík Česla sa nakoniec dočkal za predvedený výkon zaslúženého hetriku. Podľa vyjadrenia v Bardejovských novostiach bola prehra vzhľadom k nášmu výkonu krutá, ale taký je futbal.

Zostava: Samuel Grobár (1), Marek Barna, Dávid Klimovič (Rastislav Tribula), Štefan Magoč, Ján Paľa (Jakub Barna), Matej Greškovič, Marián Greškovič (Róbert Matisek), Rastislav Feciľak, Stanislav Baran, Ondrej Česla, Patrik Paľa (Jozef Rondzik).


Zápas 7. kola
OŠK SMILNO - TJ JAVORINA MALCOV; 1:4 (1:1)

     V zápase išlo o veľa, keďže sa stretli posledné mužstva tabuľky a výhra bola veľmi dôležitá. Tento zápas sa hral v Smilne 20.9.2015 so začiatkom o 15:30 hod. Naše mužstvo nastúpilo v pozmenenej zostave z dôvodu krátkodobého pricestovania hráčov pôsobiacich v zahraničí. V prvom polčase videli diváci festival nepremenených šancí v podaní domácich hráčov. To prispelo k strate zápasu na našej strane. Už do 10. minúty sme si vytvorili asi 4 šance, no bohužiaľ ostali nevyužité. Vedenia sme sa ujali pekným gólom Jána Štefančíka v 14. minúte. Naša radosť netrvala dlho. Len do chvíle, kým sa hosťom podarilo vyrovnať po hlavičke z nepriameho kopu. Hráči Smilna si naďalej vytvárali šance, ktoré sa niekedy nevyskytnú ani v 2-3  zápasoch, koncovka však bola žalostná. Na prestávku do svojich šatní odchádzali v nádeji za stavu 1:1. Avšak v druhom polčase prišiel trest. Hostia postupne dávali góly, vyrovnali hru a na rozdiel od našich chlapcov využili svoje šance. Do konca zápasu dali 3 góly, čím posunuli OŠK Smilno ešte výraznejšie na dno tabuľky.


Zápas 6. kola
TJ DUBINNÉ - OŠK SMILNO; 4:2 (2:1)

    Ďalší futbalový zápas jesennej sezóny sa odohral dňa 13.9.2015 v obci Dubinné. V zápase proti favoritovi sa naši chlapci nezľakli a predviedli bojovný výkon, no s nešťastným koncom. Do zápasu sme vstúpili výborne, keď už v 2. minúte po faule na Tribulu premenil pokutový kop Marián Greškovič a viedli sme 0:1. Domáci sa nevedeli dostať do zápasu, mali sme zabezpečený stred poľa, takže museli hrať na nakopávané lopty, ktoré sa neujali. Do polčasu sa im však z jednej šance podarilo vyrovnať. Dokonca v 44 ′ po rohovom kope a neprehľadnej situácií aj dostať do vedenia na 2:1. Druhý polčas začal podobne ako v minulom kole, keď sme inkasovali tesne po príchode na ihrisko. Iskierku nádeje však vykresal Marián Greškovič, keď peknou strelou z ľavej strany znížili na 3:2. Tento hráč mohol tesne pre koncom stretnutia dosiahnuť aj hetrik, ale nevyužil čistú šancu a prišlo na rad pravidlo nedáš-dostaneš. Hráč Dubinného, Michal Jurko, ktorý strelil úvodný gól zápasu, zároveň dal aj ten záverečný len pár sekúnd pred odpískaním. Výsledok tak zvýšil na 4:2 a bolo po zápase.

Zostava: Samuel Grobár (1), František Marcin, Marek Barna (Štefan Magoč), Štefan Dunčák (Martin Tomik), Dávid Klimovič, Rastislav Tribula, Róbert Matisek (Matej Greškovič), Rastislav Feciľák, Stanislav Baran, Marián Greškovič, Ondrej Česla.


Zápas 5. kola
OŠK SMILNO - OCFK MARHAŇ; 4:4 (1:3)

    Gólovo veľmi atraktívny zápas videli domáci fanúšikovia v zápase proti Marhani. Ten sa odohral na domácom ihrisku v Smilne dňa 6.9.2015. Hra sa prelínala hore-dole, obidve mužstvá si okrem gólov vytvorili veľké množstvá šancí, ktoré ale ostali nevyužité. Jednoznačne treba povedať, že v zápase dominoval útok pred obranou. O úvodný gól stretnutia v 21. minúte sa postaral domáci hráč Česla, ale hostia okamžite po minúte kontrovali a vyrovnali na 1-1. Do polčasu boli aktívnejší a podarilo sa im ešte 2-krát skórovať na nepríjemných 1:3. Do 2. polčasu nastúpili chlapci odhodlaní znížiť výsledok zápasu, avšak hneď v úvode ich schladili hostia gólom na 1:4. Rysoval sa debakel. Domáci však začali bojovať, pridali na agresivite a podaril sa im nevídaný obrat, keď v priebehu 30 minút strelili 3 góly a vyrovnali na konečných 4:4. Naše 2 góly zaznamenal S. Baran, posledný, ktorý padol v 89′ rozhodcovia pripísali brankárovi Marhane.

Zostava: Čisárik (1), Marcin, Magoč, Barna Marek (C), Tribula (Klimovič), Greškovič Matej, Greškovič Marián, Rondzik, Česla, Baran (Barna Jakub), Štefančík Ján.


Zápas 4. kola
TJ POKROK PORÚBKA - OŠK SMILNO; 0:0

     V 4. kole naše mužstvo nastúpilo dňa 30.8.2015 na ihrisku v Porúbke. Chlapci vstúpili do zápasu s potrebou bodovať, čo sa aj konečne podarilo, avšak môžeme povedať, že sme skôr 2 body stratili ako jeden získali. Prvý polčas sa niesol v jednoznačnej snahe Smilňanov o prvý gól. Peknou kombinačnou hrou hlavne v strede ihriska sme dominovali, ale do šancí sme sa dostávali ťažko. Väčšina akcií skončila zlou finálnou prihrávkou alebo nepresnou strelou. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu, domáci sa však začali dostávať hlavne k štandardným situáciám, ktoré vyriešil Grobár. Smilno nakoplo striedanie, keď naskočil do hry Feciľák v 60. min. Hra sa zrýchlila, prešli sme viac na hru po krajoch a začali sa tvoriť šance. Avšak bez úspešného zakončenia. V 85. minúte sme mohli stratiť bod za remízu,  keď mužstvo Porúbky po rohu spálilo čistú šancu z 10 m pred bránkou. Sumár zápasu, bez gólov, 0:0.

Zostava: Samuel Grobár (1), F. Marcin, Š. Magoč (E. Čisárik), M. Barna, R. Tribula, S. Baran, R. Matisek, Matej Greškovič, J. Rondzik (J. Barna), O. Česla (R. Feciľák), J. Štefančík a D. Klimovič.

Zápas 3.
OŠK SMILNO - TJ ČERGOV HERTNÍK; 1:2 (0:0)

     Opäť po týždni sme dňa 22.8.2015 odohrali domáci zápas proti mužstvu z Hertníka. V zápase veľmi slušnej kvality mali domáci v polčase viac z hry, vytvorili si však len 2 sľubné akcie, ktoré však neskončili gólom. Hertničania hrali na rýchle brejky po stranách ihriska, ktoré hľadali výborné útočné duo súpera. Prvý polčas skončil bez gólu. V druhom polčase hráči Smilna neustále obliehali bránku súpera, ale vytúžený gól nie a nie streliť. To sa podarilo nakoniec až hosťom, keď v 70. min skóroval Martin Štefančin po priamom kope. Naši chlapci po góle otvorili hru, veľmi sa usilovali o vyrovnanie, čo však len vytvorilo diery v obrane a hostia nevyužili 2-3 čisté šance. Smilnu sa však po veľkej snahe, sčasti vďaka nakopávaným loptám, podarilo v 85. min vyrovnať po hlavičke Mareka Barnu. Po oslave gólu však rýchlo prišla studená sprcha. Už o 2 minúty upravili hostia stav na konečných 1-2, opäť gólom Štefančina. Futbalisti boli po tomto zápase, v ktorom mali možnosť aspoň remízovať, sklamaní. No aj o tom je šport.

Zápas 2. kola
OŠK SMILNO - TJ DRUŽSTEVNÍK OSIKOV; 3:5 (1:2)

      Zápas 2. kola sa odohral na futbalovom ihrisku v Smilne dňa 16.8.2015 so začiatkom o 17:30 hod. Hneď v 4. minúte nastalo na našej strane striedanie hráčov, keď brankára Grobára nahradil Čisárik. Prvý gól zápasu sa podarilo streliť Matejovi Greškovičovi, avšak radosť netrvala dlho, už o 3 minúty neskôr Osikov vyrovnal na 1-1. Nakoniec prvý polčas patril hosťom, pretože v 25′ padol druhý gól z hry.  Po prestávke nabehli futbalisti na ihrisko s novou dávkou energie a odhodlania. Zápas bol zaujímavý,  napínavý, mal dynamiku. V oboch družstvách nastali viaceré striedania hráčov, rozhodca musel vytiahnuť z vrecka spolu 2 žlté karty, jedna sa ušla nášmu hráčovi, druhá hosťom. Napínavé momenty vznikali predovšetkým pri šanciach dať gól, pričom niektoré z nich sa na góly aj premenili. Koniec zápasu sa niesol v znamení radosti aj smútku, tak na striedačku - raz prešla lopta za bránkovú čiaru na našej strane, raz na strane Osikova. Veď len počas posledných 5 minút zápasu padli 3 góly. Zápas sa však nakoniec skončil výhrou hostí, teda výsledok medzi OŠK Smilno - TJ Družstevník Osikov bol 3 - 5.
    Naši chlapci neskrývali sklamanie, avšak hrali celý čas statočne s bojovnosťou ... ale súper bol silný.

Zápas 1. kola
TJ STROJÁR - OŠK SMILNO; 1:0 (0:0)

     Prvé kolo v novom súťažnom ročníku a v najvyššej okresnej súťaži začali naši chlapci ako nováčik u vicemajstra z minulej sezóny. Zápas sa odohral dňa 9.8.2015 od 17:00 hod v Kružlove. Hralo sa na veľmi tvrdom a hrboľatom teréne, za horúceho počasia. Naše mužstvo sa súpera nezľaklo, 1. polčas bola hra vyrovnaná, obidve mužstvá hrali na dlhé nakopávané lopty, bez medzihry v strede poľa. Bol to klasický začiatok sezóny, zohrávanie sa, možno aj preto skončil polčas bez gólov. 
     Po prestávke, keď hráči vybehli na ihrisko, prebrali hneď od začiatku aktivitu domáci Kružlovčania. Tí mali niekoľko pekných šancí, hlavne štandardiek, a centre z krajov ihriska. Po perfektne umiestnenej strele hráča Hovanca, ktorý v 63. minúte nedal šancu nášmu brankárovi Grobárovi, viedli domáci 1-0. Po tomto góle sa hra vyrovnala. Naši futbalisti pridali, prebrali aktivitu v strede poľa, prišlo aj zopár dobrých šancí dať gól, ale vyrovnať sa už nepodarilo.
     Naše mužstvo zohralo s favoritom veľmi dobrú partiu. Škoda, že po problémoch na SFZ ešte neboli k dispozícii bratia Greškovičoví, ale na zápas 2. kola už budú môcť nastúpiť.
     Týmto Vás zároveň srdečne pozývame na "kermešovský zápas" , ktorý sa bude hrať v nedeľu, t.j. 16. augusta, o 17.30 hod v Smilne. Proti sebe nastúpia družstvá OŠK Smilno a TJ Družstevník Osikov.

Tréner: Marián Fábian
Zostava: Samuel Grobár, František Marcin, Štefan Magoč (C), Marek Barna, Martin Tomik, Róbert Matisek, Stanislav Baran, Ján Štefančik, Emil Čisárik, Rastislav Tribula, Jozef Rondzik, Dávid Klimovič, Rastislav Feciľák a Jakub Barna.

ŽIACI - SKUPINA B U15 ObFZ BARDEJOV, SEZÓNA 2015/2016

KOLO DÁTUM DOMÁCI HOSTIA VÝSLEDOK
1. 1.9.2015 TJ Poľana Šiba OŠK Smilno 2:4
2. 22.8.2015 OŠK Smilno TJ Dúbrava Kobyly 0:7
3. 29.8.2015 TJ Družstevník Osikov OŠK Smilno 3:0
4. 5.9.2015 OŠK Smilno TJ Busov Gaboltov 4:2
5. 12.9.2015 FK ŠK Fričkovce OŠK Smilno  6:0
6. 19.9.2015 --- --- ---
7. 26.9.2015 OŠK Smilno OŠK Kľušov  1:8
8. 3.10.2015 TJ Javorina Malcov OŠK Smilno  3:0 kont.
9. 10.10.2015 OŠK Smilno FK Gerlachov 2:5

Miesto v tabuľke: 8                                                 Zdroj: www.futbalnet.sk

ASISTENT TRÉNERA: Štefan Magoč
ZOSTAVA: Kristián Gmitter - C, Peter Dinis, Tomáš Hrozek, Emil Tomik, Oliver Lacek, Maroš Magoč, Matej Čupa, Lukáš Magoč, Jakub Chudík, Stanislav Šoltys, Vojtech Velička, Tomáš Kravčík, Šimon Baran a Lukáš Paňko.

Popis zápasov: jarná časť futbalovej sezóny 2014/2015   

10.kolo: OŠK Smilno - FK ŠK Fričkovce    

11.kolo FC Hervartov - OŠK Smilno

12.kolo: OŠK Smilno - TJ Dujava Chmeľová

13.kolo: TJ Dúbrava Kobyly - OŠK Smilno

15.kolo TJ PD Mier Poliakovce-OŠK Smilno

16. kolo OŠK Smilno - OFK Rokytov

17.kolo OŠK Smilno-TJ Družstevník Stuľany

18.kolo ŠŠK pri ZŠ v Hažlíne-OŠK Smilno

Popis zápasov: jesenná časť futbalovej sezóny 2014/2015

1. kolo FK ŠK Fričkovce - OŠK Smilno

2.kolo OŠK Smilno - FC Hervartov

3.kolo TJ JRD Chmeľová - OŠK Smilno

4.kolo OŠK Smilno - TJ Kobyly

6.kolo OŠK Smilno - TJ PD Poliakovce

7.kolo OFK Rokytov - OŠK Smilno

8.kolo TJ Stuľany - OŠK Smilno

9.kolo OŠK Smilno - ŠŠK pri ZŠ v Hažlíne

                                                                               [napísal M. Barna, upravila M. Bukovská]

© 2015 obec Smilno, designIT, s.r.o. a prispievatelia

Ont i ryggen Webdesign, tvorba web stránok