Jánska Vatra

vatra 2014

Tradícia, ktorá sa vždy teší väčšej a vačšej účasti, nás opäť neminula. Tento ročník smilnianskej Vatry sa konal 20. júna. Počasie vyšlo na jednotku a celé podujatie sprevádzala dobrá nálada miestnych občanov, ale aj hostí z blízkeho, či ďalekého okolia. Ako každý rok, aj tento, to začalo už týždeň skôr stavbou Vatry. Tentokrát nám dala poriadne zabraťa po dvanásť hodinovej šichte sme spokojne konštatovali výsledok najväčšej Vatry, aká kedy bola v obci Smilno postavená.

V deň akcie sa už od piatej hodiny začal variť vynikajúci kotlíkový guľáš pre návštevníkov úplne zadarmo. Rovnako sa začalo čapovať aj pivo, tiež grátis pre každého, kto prišiel. Tento rok bol výnimočný aj tým, že sa zapaľovali Vatry dve. Jedna okolo ôsmej hodiny pre tých najmenších a druhá o 22:22, ktorá bola, ako vždy, veľkolepá a všetci so zatajeným dychom sledovali obrovské plamene siahajúce do výšky niekoľko desiatok metrov.

Veľká vďaka opäť patrí sponzorom tohoto podujatia, firme Alnus, Proxis a firme Vodoterm, ktoré nás ústretovo podporili, ale najmä všetkým smilnianským chlapcom, bez ktorých by Vatra, samozrejme, nestála. Veríme, že o rok o takomto čase budeme opäť s chuťou konštatovať, že máme za sebou jeden krásny večer, ktorým je Smilno opäť raz výnimočné a na ktorý sa vždy oplatí prísť.

[MG]

© 2015 obec Smilno, designIT, s.r.o. a prispievatelia

Ont i ryggen Webdesign, tvorba web stránok