Prezentácia knižky, 27.11.2014

10600569 774683502580415 5566239745675282355 n    Páter Hilár Jozef Štefurik zavítal dňa 27.11.2014 v rámci svojho ,,turné" aj do našej obce, aby nám odprezentoval svoju novú knižku s názvom ,,Dominikáni na Slovensku v 70. a 80. rokoch 20. storočia". Nešlo však len o samotnú prezentáciu, páter Hilár prišiel porozprávať o svojom živote, tajnej vysviacke, kňažstve, o reholi Dominikánov na Slovensku, pridal aj pekné zážitky zo súkromia. Tieto jeho príbehy zaujali všetkých prítomných ľudí už od začiatku, spestrené to bolo aj premietaním príspevkov na plátne. Komornú atmosféru dopĺňala aj pekná dekorácia stolov, horiace sviečky a podsvietenie javiska.

    Páter Hilár Jozef Štefurik pochádza zo susednej obce Zborov, takže mnohí z nás ho aj dobre poznajú. Minulý rok, dňa 21.10.2013 oslávil 30. výročie kňažskej vysviacky, ktorú si pripomenul vo farskom kostole v Zborove, slávnostnou sv. omšou. Prvotný nápad vzišiel z hlavy ich miestnej kronikárky a v spolupráci s veľmi charizmatickým pátrom Hilárom vznikla po niekoľko mesačnej práci a písania táto knižka, ktorá zachytáva prierez období od jeho študentských čias až po súčasnosť. 

     O prípravu prezentácie v Smilne sa postarali členovia cirkevnej rady v spolupráci s obecným úradom. Ozvučenie, osvetlenie a projekciu zabezpečil Rastislav Juraši, pri organizácii mu pomohla kronikárka Valéria Bodiková. Účasť bola vysoká, prilákala deti aj dospelých, významným hosťom bol kňaz Mons. ThLic. Kamil Jankech, ktorý v rokoch 1981 - 1993 pôsobil ako farár v našej farnosti.
   V priebehu podujatia bola možnosť si túto knižku zakúpiť za 2 €, po skončení si ju viacerí záujemcovia dali aj podpísať. Všetci odišli spokojní a obohatení o nové poznatky z histórie, z čias, ktorý hlavne mladí ľudia nemohli zažiť a aj takýmto spôsobom sme sa mohli preniesť do tejto doby.
   P. Hilárovi Štefurkovi veľmi pekne ďakujeme za jeho návštevu a prajeme mu do života všetko dobré.

                                                                                                                                    [M.B.]

© 2015 obec Smilno, designIT, s.r.o. a prispievatelia

Ont i ryggen Webdesign, tvorba web stránok