Malé dožinky na stretnutí dôchodcov

„Všetky knihy zožltnú, ale kniha prírody má každý rok nové, nádherné vydanie.”
(Hans Christian Andersen)

dožinky

   Tento krátky úvodný citát dobre vystihuje výstavu, ktorá sa konala túto nedeľu, 21.9.2014, na stretnutí našich seniorov v sále kultúrného domu v Smilne. Nápad vzišiel práve od našich dôchodcov, ktorí ju zorganizovali. Spojili príjemné s užitočným - ich posedenie s prezentáciu nimi napestovanej zeleniny a ovocia. Práve naša úroda je každý rok nová, v inom „vydaní”. A tak, ako sa mení príroda, tak sa z roka na rok menia aj ľudia. Avšak napriek pribudajúcim rokom sú naši dôchodcovia stále aktívni, o čom svedčí aj táto akcia dožinky. O dekoráciu stolov sa postarala pani Jana Majcherová, ktorá rada prispela svojou šikovnosťou a kreativitou.

   Schôdza sa začala o 15.30 úvodným predhovorom predsedkyne ZO JDS Smilno, p. Kimákovej, prebrali sa na nej všetky ich doterajšie aktivity aj iné témy. Zároveň sa snažili vymyslieť aj nejaké nové, nielen pre ich členov, ale pre širokú verejnosť. Zúčastnil sa aj zastupujúci starosta obce, Mgr. Ján Račko, ktorý tiež prispel svojimi nápadmi a názormi. Po skončení diskusie sa podávalo občerstvenie - domáca mačanka, káva, koláče. Medzitým zaspieval zopár piesní vznikajúci spevácky zbor s doprovodom huslí, na ktoré hral pán Petruš. 
   Počas schôdze prišlo niekoľko ľudí, aby si pozreli výstavu, ktorá zaujala už od dverí. Úroda bola na mnohých záhradkách aj stromoch naozaj bohatá na kvalitu, veľkosť aj druhovú pestrosť. Bolo čo obdivovať. Na ďalší deň sa na výstavu prišli pozrieť aj deti zo škôlky a žiaci ZŠ, ktorým sa ušlo aj niečo z prezentovanej úrody. Dokonca p. Kimáková im rozdávala aj cukríky, čo ich veľmi potešilo. Nám ostáva len dúfať, že sa táto alebo mnohé iné akcie budú aj naďalej organizovať, lebo nápady sú, stačí ich len zrealizovať.

                                                                                                                                     [M.B.]

© 2015 obec Smilno, designIT, s.r.o. a prispievatelia

Ont i ryggen Webdesign, tvorba web stránok