Otvorenie futbalovej sezóny 2014/2015

lopta okOŠK Smilno odohralo v sobotu, dňa 16.8.2014, svoj prvý zápas sezóny 2014/2015, v rámci II. triedy dospelých ObFZ Bardejov, proti domácemu tímu FK ŠK Fričkovce na futbalovom ihrisku vo Fričkovciach.
Za našu obec nastúpili hráči v tejto zostave: Samuel Grobár (1), Marek Barna (2), Rastislav Tribula (3), Stanislav Baran (4), Ondrej Pavlovský (5), Viliam Šimco (7), Lukáš Štefančík (8), Jozef Rondzik (9), Peter Vonkomer (10), František Marcin (13), Štefan Magoč (14). Náhradníkmi boli Ivan Barna (12) a Peter Sokol (15).

Samotný zápas sa odohrával na ťažkom, až rozmočenom teréne. Tím zo Smilna nastúpil bez dvoch stabilných hráčov - Jána Štefančíka a Martina Tomika, avšak s Petrom Sokolom, ktorý sa vrátil z UK, čo si vyžadovalo menšie zmeny v zostave. V prvom polčase boli naši futbalisti aktívnejší, mali viac z hry a tiež šancí. Neprialo im však šťastie, keďže Baran nastrelil brvno a Štefančík žŕdku. Po peknom úniku Vonkomera a ešte krajšom zakončení sa dostali v 18. minúte do polčasového vedenia 0-1. Úvod druhého polčasu patril domácim, ktorí hrozili hlavne zo štandardných situácií. Naši využili možnosť striedania hráčov prvýkrát v 56. minúte, keď namiesto V. Šimca nabehol na ihrisko Ivan Barna, ktorý už o pár minút neskôr (v 60.minúte) po peknej individuálnej akcii nastrelil znovu len tyčku. To sa nám ale vypomstilo a domáci okamžite vyrovnali hlavičkou po centri z rohu ihriska. Druhé striedanie nastalo v 66. minúte zápasu, kedy S. Barana vystriedal P.Sokol. Do vedenia sa nám podarilo dostať aj druhýkrát, keď v skrumáži vo vnútri šestnástky domáci hráč Branislav Katrinič (11) zahral úmyselne ruku, z čoho bola červená karta a nariadený pokutový kop. Lukáš Štefančík ho s pokojom premenil. Domáci hráči Fričkoviec sa aj o desiatich snažili vyrovnať, ale k čistej šanci sa už nedostali. Nepomohlo im ani striedanie hráčov (78'), keď z ihriska odišiel P. Foriš a nastúpil P. Kocúrek. Prvé body si Smilno zaslúžilo hlavne svojou bojovnosťou, ktorá bola príkladná a dáva nádej aj na ďalšie víťazstvá v boji o prvenstvo v tabuľke.

Ďalšie kolo sa odohrá v nedeľu (24.8.2014) na domácom ihrisku v Smilne, keď proti nám nastúpi klub FC Poľnohospodár Hervartov. Zápas sa začína o 13.00 na ihrisku. Tak neváhajte a príďte povzbudiť a podporiť našich futbalistov a zároveň si spríjemniť popoludnie po dobrom obede. 

 

© 2015 obec Smilno, designIT, s.r.o. a prispievatelia

Ont i ryggen Webdesign, tvorba web stránok