Druhé stretnutie v Dubiecku bolo fajn

V dňoch 24. až 25. júna 2017 sa zrealizovalo druhé stretnutie v rámci projektu Folklór naším spoločným dedičstvom prírodným i kultúrnym s názvom: Po stopách kultúrneho a prírodného dedičstva regiónu Przemysl.

P1060960Znova sme navštívili pekné miesta našich susedov, ktoré oplývajú prírodnou krásou i bohatstvom kultúrnych pamiatok.V sobotu 24. júna 2017 navštívila delegácia zo Slovenska a účastníci z Poľska pôdu Dubiecka. Veľkému záujmu sa tešil Zámok s parkom v Dubiecku, Regionálna izba pamätihodností v Sliwnicy, v ktorej mali účastníci ukážku predmetov, nábytku i zariadení používaných v dávnych dobách.  Časť skupiny navštívila kostol v Dubiecku, Múzeum fosílií a minerálov, mali možnosť  vidieť miestny drevený kostol  i prírodnú rezerváciu v obci Wine Podbukowina . Druhá časť skupiny hrala poľsko-slovenský priateľský futbalový zápas na športovom ihrisku v Dubiecku. O 18:00 hodine mali všetci možnosť sledovať obrad svätojánskej noci v obci Słonne.

V nasledujúci deň 25. júna sa konala prehliadka objektov prírodno-kultúrneho dedičstva okresu Przemysl, t. j. Zámku v Krasiczyne a Arboréta v Bolestraszyciach. Viac vo fotogalérii alebo na webe Dubiecka http://www.dubiecko.pl/asp/pl_start.asp?ref=1&typ=13&sub=1&menu=116&dzialy=116&akcja=artykul&artykul=608

© 2015 obec Smilno, designIT, s.r.o. a prispievatelia

Ont i ryggen Webdesign, tvorba web stránok