Schôdza spestrená peknou výstavou

Členská schôdza ZO JDS v Smilne bola spestrená výstavou - Ručne vyrobené veci

     Nedeľa poobede sa dá prežiť rôznym spôsobom. V riadku kalendára, na ktorom bol zvýraznený deň nedeľa 22.6.2015, mali isto mnohí z členov ZO JDS v Smilne zapísané: členská schôdza o 15:00 hod. Konala sa tradične v sále Obecného úradu, organizátorky už od obeda pripravovali chlebíčky a piekli domáce koláče, aby všetko s prehľadom stihli.
     Schôdzu zahájila predsedkyňa organizácie, p. Elena Kimáková, ktorá ju viedla bod po bode, presne podľa harmonogramu. Zaspomínali si na akcie, ktoré už majú úspešne za sebou, no hneď začali riešiť aj tie budúce. Samozrejme, nezabudli ani na svojich 3 narodeninových oslávencov. Srdečne im zablahoželali, zaspievali a obdarili malými darčekmi.


     Po prípitku na zdravie, nasledoval pestrý kultúrny program. Spev katolíckych i ľudových piesní spestrili zvučné tóny harmoniky v podaní Mariána Bukovského. Potom svoj veľký talent predviedla p. Helena Marcinová, ktorá predniesla ukážku z prózy, a tak prišlo na rad prekvapenie – scénka Dve Cigánky, počas ktorej sa všetci nasmiali. Stvárnili ich p. Kimáková a p. Kravčíková. Do večera pokračovala už iba voľná zábava pri stoloch.

     Táto schôdza, ako to už prezrádza názov príspevku, bolo spestrená výstavou s názvom – Ručne vyrobené vecí. S jej prípravou rada pomohla tiež aranžérka, p. Majcherová. Návštevníci mohli obdivovať výrobky od našich talentovaných občanov, od detí i dospelých, ako maľby, vyšívané obrazy, obrusy, drevené hračky, čelenky z kvetov, stromčeky šťastia či pletené košíky.
     Každého zaujalo niečo iné, deťom sa zapáčili predovšetkým drevené vozíky, s ktorými sa hneď začali hrať. Tie sa prišli na výstavu pozrieť v pondelok na druhý deň spolu s učiteľkou zo škôlky a pani vychovávateľkou zo školy. Zastavili sa aj ostatní Smilňania, ktorí skonštatovali, že je dobré, keď sa takto zviditeľnia naši šikovní umelci.      
     Poďakovanie patrí hlavne našim dôchodcom, ktorí nadviazali na minuloročnú výstavu obrazov a tentokrát ju obohatili o ďalšie výrobky. Necháme sa prekvapiť, s akým nápadom prídu niekedy nabudúce.

výstava koláž

© 2015 obec Smilno, designIT, s.r.o. a prispievatelia

Ont i ryggen Webdesign, tvorba web stránok