Po opekačke si aj zašportovali

Opekačka v Smilne a Okresné športové hry v Raslaviciach

     Naši seniori zo ZO JDS Smilno si aj tento rok zorganizovali spoločnú opekačku na lúke na Baranovke pri poľovníckej chatke, kde je vybudované ohnisko s besiedkou a dá sa tam dobre posedieť. Už vopred vedeli, že počasie im bude priať, že bude jasná obloha a vysoká teplota, čo ich potešilo. Zraz bol dňa 7.6.2015 o 13:00 hod na mieste, kde už prví účastníci, ktorí vyšli hore pod les, založili oheň a porozkladali bohaté občerstvenie. Nechýbali domáce koláče, sladkosti, šaláty, zelenina, niečo na pitie, ale hlavne špekačky a slanina. Dokopy sa zišlo 32 ľudí, zavítali k nim aj hostia zo Stebníka a rodinní príslušníci našich seniorov. Stretnutie bolo spestrené privítaním 2 nových členov, oboznámením všetkých o doterajších, ale tiež pripravovaných akciách. K dnešnému dňu má ZO Smilno 53 členov, čo je pekný počet.

     K nedeli neodmysliteľne patrí modlitba, preto sa o 15:00 spoločne pomodlili Korunku k Božiemu milosrdenstvu. Nakoniec si zaspievali pieseň k Sedembolestnej Panne Márii - patrónky Slovenska, ktorá sa už stala hymnou ich organizácie. Následne pokračovala voľná zábava, zavládla skvelá atmosféra. Ľudia sa začali rozchádzať okolo 18:00 hod, mali pred sebou ešte dlhšiu prechádzku do dediny. Po návrate domov si znova mohli povedať aký príjemný deň, strávený nielen so svojimi rovesníkmi, majú za sebou.

     Ďalšou vydarenou akciu, organizovanou Okresnou organizáciou JDS v Bardejove, boli „Okresné športové hry seniorov” konané dňa 11.6.2015 v obci Raslavice. Prezencia jednotlivých organizácií začala už o 8 hodine ráno, keďže zaregistrovať celkovo 32 ZO z celého okresu trvá trochu dlhšie. Zo Smilna sa nazbierala skupinka 12 športovcov, spolu sa na ihrisku stretlo približne 330 seniorov. Vzácnymi hosťami boli dôchodcovia z poľského mesta Gorlice, ktorých s radosťou privítala predsedkyňa OO, pani Mgr. Anna Petričová.
    Súťažilo sa vo viacerých zaujímavých disciplínach, ako kopanie futbalovej lopty do bránky, hod granátom, loptou do koša, hod vaľkom do figuríny, streľba zo vzduchovky či beh. Pripravené bolo chutné občerstvenie v podobe koláčov, kávy, minerálky, na obed sa podával guláš. Hry trvali takmer celý deň, ukončili sa okolo 17:00 hod slávnostným vyhodnotením a odovzdaním cien víťazným družstvám a jednotlivcom.

Seniori - spoločná            Spoločná fotka našich seniorov zo Smilna, foto: p. Kimák
   

© 2015 obec Smilno, designIT, s.r.o. a prispievatelia

Ont i ryggen Webdesign, tvorba web stránok