18.kolo ŠŠK pri ZŠ v Hažlíne - OŠK Smilno

Zápas 18. kola futbalovej sezóny 2014/2015
ŠŠK pri ZŠ v Hažlíne - OŠK Smilno

Posledný zápas sezóny sa odohral dňa 21.6.2015 od 14:30 hod na futbalovom ihrisku v obci Hažlín. Úvod zápasu bol pre všetkých futbalistov naozaj náročný, keďže silno pršalo a padali krúpy. Do brány tréner Benedikt Tribula nasadili brankára Samuela Grobára. Smilno začalo hrať výborne, do 11. minúty sa Ján Štefančík presadil dokonca 2-krát. Chlapci hneď nabrali sebavedomie a hrali s kľudom a rozvahou. V 16. minúte ešte zvýšil skóre náš najlepší strelec sezóny Ondrej Česla na 0-3 a nálada bola o čosi veselšia. Krátko po góle prestalo pršať a na klzkom teréne sa hral zaujímavý futbal pod našou kontrolou.
     V druhom polčase chlapci pod vedomím vedenia mierne poľavili, hra sa vyrovnala. Avšak našim strelcom z 1. polčasu, Česlovi a Štefančíkovi, sa podarilo znovu skórovať, každý z nich dal ešte po 1 góle a viedli sme 0-5. Po prestriedaní v zostavách sa Hažlinčanom, zásluhou hráča Čuntu, v 80. minúte podaril čestný úspech. Zápas definitívne skončil výsledkom 1-5.

Futbalisti OŠK Smilno nakoniec skončili v tabuľke 2. triedy dospelí ObFZ Bardejov na krásnom 2. mieste s odstupom 3 bodov za Chmeľovou a 6 bodmi pred Kobylami. Bola to v celku vydarená sezóna s dobrými, ale aj slabšími zápasmi, no to k futbalu jednoducho patrí. V tabuľke sme skončili za TJ JRD Dujava Chmeľová, ale keďže neprejavila záujem ísť vyššie, tak OŠK Smilno postupuje do 1. triedy. Od novej sezóny 2015/2016 budeme mať aj mužstvo žiakov, čo pre obec znamená viac futbalu, kultúry i zábavy.

Veľmi pekne ďakujem chlapcom za celú sezónu, dobojovali sme to až do stanoveného cieľa. A ešte len teraz nás čaká ďalšia práca v príprave na náročnejšiu súťaž. Ďakujem!