15.kolo TJ PD Mier Poliakovce-OŠK Smilno

Zápas 15. kola futbalovej sezóny 2014/2015
TJ PD Mier Poliakovce - OŠK Smilno

     Po prestávke, ktorú mali naši futbalisti minulé kolo, sme odohrali zápas na ihrisku v Poliakovciach. Konal sa dňa 31.5.2015 so začiatkom o 14:00 hod, hlavným rozhodcom bol Jozef Rondzík. Keďže sa tieto dve mužstvá spolu stretli už v prípravnom zápase pred sezónou, očakával sa na výborne upravenej ploche zaujímavý futbal. Vedeli sme o sile súpera, že hra nebude jednoduchá.
    Prvý polčas sa začal pozvoľným tempom, naši futbalisti pôsobili viac futbalovým dojmom, aj keď nemali výraznejšie šance alebo aspoň strely na súperovu bránku. Pre našu obranu bol nebezpečný hlavne najlepší strelec súťaže Rastislav Tvardzik, ktorý strelil v 28. minúte gól a domáci viedli 1-0. Naši futbalisti sa už do prestávky nedokázali vrátiť do zápasu a do šatne odchádzali so sklonenými hlavami.
    V druhom polčase sa od futbalistov zo Smilna očakávala väčšia aktivita, priebeh hry bol vyrovnaný, avšak s blížiacim sa koncom zápasu hrali domáci lepšie a lepšie. V 59. minúte sa nám podarilo vyrovnať na 1-1, keď po bojovnosti Šimca doklepol loptu do brány O. Česla. To bolo, žiaľ, z našej strany všetko. Chlapci sa veľmi snažili hru vylepšiť, ale ostávali vysunutí vpredu a na obranu sa valil útok za útokom. V polovici druhého polčasu sa tréneri oboch tímov rozhodli pre striedanie hráčov, na našej strane Šimca nahradil Ivan Barna.
    Poliakovčanom sa nakoniec podarilo ešte zmeniť skóre na konečné 3-1, a to gólom Tvardzika a vlastným gólom nášho kapitána. V podstate môžme byť radi, že nás podržal zastupujúci brankár F. Šiba, ktorý chytil minimálne 3 čisté góly. Domáci si výhru zaslúžili, naše mužstvo sa z prehry musí poučiť a vrátiť sa k bojovnosti a na víťaznú šnúru. Na to máme príležitosť v ďalšom zápase proti OFK Rokytov na domácom ihrisku v Smilne.

© 2015 obec Smilno, designIT, s.r.o. a prispievatelia

Ont i ryggen Webdesign, tvorba web stránok