12.kolo: OŠK Smilno - TJ Dujava Chmeľová

Zápas 12. kola futbalovej sezóny 2014/2015
OŠK Smilno - TJ JRD Dujava Chmeľová

     Dlho očakávaný duel vedúcich mužstiev tabuľky – Smilno vs. Chmeľová - priniesol kvalitný a pre divákov určite zaujímavý zápas. Ten sa odohral na futbalovom ihrisku v Smilne dňa 10.5.2015 od 13.30 hod, kedy už bola tribúna zaplnená divákmi.
    Kapitánom Smilna bol tentokrát Štefan Magoč. Prvý polčas začali hrať lepšie hostia, už hneď od začiatku získali stred poľa a v úvodných minútach hrozili hlavne z rohových kopov. Časom sa hra vyrovnávala, domácim sa podarilo ujať vedenia 1-0 gólom Čisárika, ktorý ho strelil z priameho kopu. Do prestávky pokračovala hra ,,hore dole“, no bez väčších gólových príležitostí.
    Na druhý polčas nastúpilo naše mužstvo s ambíciou udržať vedenie, resp. ho zvýšiť, čo sa im však nepodarilo. Chmeľovčania hrali lepšie, dominovali hlavne v strede ihriska, kde vynikal Branislav Babej s číslom dresu 8. Práve jemu sa po nádherných nožničkách podarilo vyrovnať stav na 1-1. Po tomto góle pridali na bojovnosti aj domáci a vytvorili si zopár dobrých príležitostí. Nanešťastie, hosťujúci Varjan po otočke v 16-tke poslal svoje mužstvo do vedenia 1-2. To prinútilo našich chlapcov vyvinúť väčší nátlak, došlo k striedanie ďalšieho hráča, keď Barana nahradil Marcin. Zvýšená aktivita mala význam, keďže pekne umiestnenou strelou Jána Štefančíka sa Smilnu podarilo dorovnať na 2-2.
    Krátko pred koncom sa ešte obe mužstvá snažili dať ten ,,víťazný gól“. Kým my sme mali šance vďaka dobre nakopávaným loptám, tréner Chmeľovej sa ešte v 89. minúte rozhodol pre striedanie hráča. Avšak gól už nepadol ani na jednej strane a zápas skončil remízou. Diváci si pozreli naozaj kvalitný futbal, s ktorým boli určite spokojní. A ako to v derby občas býva, ku koncu sa troška začalo iskriť, čo ale rozhodca Kotuľak s prehľadom zvládol.

© 2015 obec Smilno, designIT, s.r.o. a prispievatelia

Ont i ryggen Webdesign, tvorba web stránok