10.kolo: OŠK Smilno - FK ŠK Fričkovce

futbal 10.kolo 2Otvorenie jarnej časti futbalovej sezóny
2014/2015
 10. kolo: OŠK Smilno - FK ŠK Fričkovce

     Po dlhej zimnej prestávke začali hrať aj družstvá II. triedy okresných majstrovstiev vo futbale. Naši chlapci z OŠK Smilno nastúpili do odvetnej časti na svoj prvý zápas proti FK ŠK Fričkovce, kde sme na jeseň vyhrali 1:2.
     Zápas sa odohral dňa 26.4.2015 na futbalovom ihrisku v Smilne o 13:00 hod, keď hlavný rozhodca Hegedüš odpískal začiatok prvého polčasu. Ten začal aktivitou našich futbalistov a ich snahou o strelenie úvodného gólu, čo sa podarilo už v 8. minúte zápasu. Po peknej spolupráci na pravej strane ihriska a centri Rondzika otvoril skóre zápasu hlavičkou mladík Česla. Ďalší gól padol o necelých 10 minút, keď po trme-vrme v šestnástke zahral hráč hostí rukou a rozhodca nariadil pokutový kop. S prehľadom ho premenil hráč Magoč, ktorý zvýšil stav na 2:0. Pokutovému kopu ešte predchádzala červená karta pre hráča hostí Maroša Katriniča za nešportové správanie a hostia dohrávali len desiati.
     Nepomer síl na ihrisku však nebolo vidieť, hostia sa zomkli, bojovali a mali zopár veľmi nepríjemných brejkov aj vďaka okienkam v našej obrane. Naopak, naši hráči poľavili, prestali behať a kazili veľké množstvo prihrávok, čo sa nakoniec vypomstilo. Hostia nám dali darček v podobe gólu do šatne. Aby toho nebolo málo, hneď v úvode 2. polčasu pribalili ešte ďalší, ktorý sme im po sérií chýb dali vlastne sami a bolo vyrovnané na 2:2.
     Na ihrisku zavládla napätá atmosféra, hralo sa „hore dole”, avšak aktivitu sme opäť prevzali my. Tá mala podobu viacerých rohových i nepriamych kopov. Po jednom z nich rozhodol o konečnom výsledku zápasu s chuťou hrajúci Stanislav Baran, keď v 57′ strelil gól a bolo 3:2. Mali sme ešte zopár šanci, no tie sa už gólom neskončili.
    Treba pochváliť aj hostí z Fričkoviec, ktorí v početnej nevýhode neustále ohrozovali našu bránu a naši hráči sa báli až do záveru zápasu o konečný stav.

Zostava: brankár Grobár Samuel (Čisárik Emil); Tomik Martin, Geffert Peter, Magoč Štefan (Klimovič Dávid), Tribula Rastislav, Baran Stanislav (Horbaj Jakub), Rondzik Jozef, Barna Marek (K), Marcin František (Šimco Viliam), Česla Ondrej, Vojtanič Patrik. 

© 2015 obec Smilno, designIT, s.r.o. a prispievatelia

Ont i ryggen Webdesign, tvorba web stránok