Smilnianská bežecká stopa

    IMG 1411 Krásne počasie a ideálne snehové podmienky prilákali v sobotu, dňa 7.2.2015, viacero zdatných bežkárov. Akciu s názvom ,,Smilnianská bežecká stopa" zorganizovala predsedkyňa kultúrno-športovej komisie, Mgr. Henrieta Dujčáková, v spolupráci s Obecným úradom. Zúčastnili sa jej okrem našich Smilňanov tiež Jedlinčania, pestré bolo aj vekové zastúpenie. Zraz bol o 10.30 pred úradom, urobila sa spoločná fotka a keď boli všetci pripravení, už nič nebránilo vyštartovať v plnom nasadení a s úsmevom na tvári. Trasa už bola vopred pripravená, celkovo mala dĺžku 8,6 km, čo nie je málo.
    Za ten čas sa pre bežkárov v salóniku pripravilo malé občerstvenie v podobe dobrej mačanky s chlebom, nechýbal ani horúci čaj. Po pomerne náročnej trase už boli všetci hladní, preto sa s veľkou chuťou pustili do jedenia. 
    Motiváciou na tejto športovej akcii nebolo zvíťaziť, mať najlepší čas, ale dobre si zabežkovať a urobiť niečo pre seba, pre svoje vlastné zdravie. Niektorí možno prekonali aj samých seba, čo je niekedy ešte väčším víťazstvom, ako vecná cena. Sme radi, že sa Vám akcia páčila, čo je podnetom na to, aby sa rovnaká, snáď aj väčšia zostava športovcov, stretla i niekedy nabudúce. 

© 2015 obec Smilno, designIT, s.r.o. a prispievatelia

Ont i ryggen Webdesign, tvorba web stránok