Detský karneval

Detský karneval v Smilne prilákal mnoho masiek   

IMG 1743
    Tradičný detský karneval v Smilne opäť nesklamal, naopak, poriadne zvýšil svoju úroveň. Prilákal mnoho detí, ktoré sa s veľkou radosťou obliekli do masiek, dokonca aj tie, ktoré nenavštevujú MŠ ani ZŠ v Smilne. Uskutočnil sa dňa 14.2.2015 od 14.00 hod v sále Obecného úradu. Hlavnými organizátormi boli Základná škola s materskou školou v spolupráci s rodičmi detí a Obecným úradom v Smilne.
    O výbornú zábavu, program, súťaže, moderovanie, hudbu, tanečné choreografie a šou sa tento rok po prvýkrát postaral Boborland z Bardejova. Avšak nemohli chýbať ani asistentky z obce, ktoré rady pomohli s organizáciou, vytancovali detičky, podávali ceny pri žrebovaní tomboly. O občerstvenie detí a hostí sa ochotne postarali rodičia.

   Na úvod karnevalu vyšli všetky masky na parket a začali spolu v kruhu tancovať, aby sa osmelili. Následne sa začalo predstavovanie masiek, najskôr tých zo škôlky, potom zo školy. Všetky z nich boli veľmi zaujímavé, pekné, na ich príprave a zhotovení sa dali rodičia záležať. Porota zložená zo 6 členov si každú jednu masku poctivo zapísala do zoznamu a pomaly začala uvažovať nad tými víťaznými. Jej členmi boli: p. riaditeľka Mgr. Gujdanová, vychovávateľka Anna Jurková, učiteľky Mgr. Kohútová a Mgr. Lukáčová, pán kaplán Mgr. Štefan Ružbarský a starosta obce, Bc. Vladimír Baran. Po vyhodnotení najlepších masiek mali deti prestávku na občerstvenie, boli pre nich pripravené bagety, všetky deti zároveň dostali aj darček. 
    Ocenených bolo 10 masiek z MŠ a 12 masiek zo ZŠ. Na prvých troch miestach sa z MŠ umiestnil: 1. Spongebob (Kmec F.), 2. Myška v syre (Kmecová K.) a na 3. mieste sa umiestnila maska Hrozno (Sabolová D.). Zo základnej školy sa víťaznými maskami stali: 1. Robot novej generácie (Tomeček M.), 2. Motýľ (Pechová V.) a na 3. mieste skončila maska Kaktus (Kimáková T.). 
    O zábavu nebola núdza, Boborland, teda animačný tím M21, spravil super program, deti sa s radosťou zapájali do súťaží, tancov a hier. 
    Pred koncom karnevalu sa žrebovala štedrá tombola, ceny v nej boli pre všetkých lákavé, preto sa lístky rýchlo vypredali. Len škoda, že nemohli vyhrať všetci a šťastie sa usmialo len na niektorých ľudí. Dokonca nechýbal ani úprimný plač tých detí, ktorým sa nepodarilo vyhrať cenu v tombole. 
    Karneval je úspešne za nami, dopadol podľa predstáv a možno aj lepšie. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník =)

© 2015 obec Smilno, designIT, s.r.o. a prispievatelia

Ont i ryggen Webdesign, tvorba web stránok