Radosť a predvianočná nálada v Smilne 2019

IMG 6566Vianočné tvorenie s deťmi
Čas radosti, veselosti už je tu. Adventné obdobie sa spája s prípravami na najkrajšie sviatky v roku - Vianoce. Či malí, či veľkí, všetci sa tešia, ak už nie na darčeky, ale iste na atmosféru, ktorú je cítiť vo vzduchu. Seniori zo ZO JDS Smilno znova pozvali žiakov Základnej školy do salónika Kultúrneho domu v Smilne, kde im pripravili príjemné predvianočné aktivity. Po milom slove pána Petra Kimáka na úvod stretnutia a jeho poďakovaní za nádherné vystúpenie žiakov v októbri pre dôchodcov Smilna nasledovalo vyfarbovanie omaľovánok s vianočnou tematikou. Okrem tejto klasickej zábavy na deti čakali upečené medovníčky a sladká bielková poleva, či cukrová posýpka pri tetuškách zo ZO JDS a na druhej strane sviečky, brezové podstavce a mnoho dekoračného materiálu, z ktorých si deti vytvárali ikebanky. Obrázky, ikebanky i medovníčky si pravdaže deti vzali so sebou domov. Aby niečo zostalo aj v škole, darovali seniori žiakom a pani učiteľkám závesný vianočný stromček z konárov a špagátu vyzdobený led svetlami a vianočnými ozdobami. Na toto spoločné stretnutie sa prišli pozrieť aj kolegovia z predsedníctva JDS. Posedenie s deťmi bolo ukončené spoločnou fotografiou pri adventnom venci na schodisku pred budovou Obecného úradu v Smilne. Viac vo fotogalérii.

 

  

IMG 6614

Smilno spieva koledy
Regionálne týždenníky MY aj tento rok pokračujú v predvianočnej kampani 3. ročníka „Slovensko spieva koledy“. Naša obec Smilno sa tento rok 11.decembra o 18°° hodine prvýkrát zapojila do tejto nádhernej akcie. Pred kultúrnym domom sa zišlo okolo 60 občanov našej obce vo všetkých vekových kategóriách a za hudobného doprovodu Mgr. Marty Kmeťovej odspievali prekrásne predpísané koledy. Bola to veľmi pekná až dojímavá akcia, ktorá sa uskutočnila pod záštitou starostu obce Bc. Vladimíra Barana a ZO JDS Smilno. Nakoniec bolo pre účastníkov pripravené agapé. Viac vo fotogalérii    -  peki  -

© 2015 obec Smilno, designIT, s.r.o. a prispievatelia

webdesign Webdesign, tvorba web stránok