Veľká noc je pred dverami!

     na web     Znova spolu a ako vždy veselo a úspešne. Aj takto by sme mohli zhodnotiť tvorivé stretnutie žiakov Základnej školy v Smilne so seniormi miestnej Základnej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska, ktoré sa konalo 9.4.2019 v priestoroch Kultúrneho domu v Smilne. Tentoraz vo veľkonočnom duchu. Pod vedením pani Eleny Kimákovej pripravili seniorky rôzne aktivity pre deti ako zdobenie kraslíc voskom, polystyrenových vajíčok flitrami, tvorenie veľkonočných pozdravov, ale hlavne zdobenie maxi obecného vajca. Už druhý rok stojí hrdo pred Obecným úradom v Smilne "dinosaurie" veľkonočné vajce, ktoré akrylovými farbami a filcovými aplikáciami vyzdobili žiaci pod vedením pani riaditeľky Mgr. Silvie Gujdanovej, pani učtieľky Mgr. Martiny Kohútovej a pani vychovávateľky pani Anny Jurkovej. Nášmu "vajíčku" robí spoločnosť elegantná maxi zajačica zo sena, ktorú vyrobila a zapožičala Janka Majcherová.
     Každoročne sa pri príležitosti veľkých sviatkov stretávajú tí najmladší a tí najstarší v našej obci, aby sa vzájomne obohatili a vytvorili niečo krásne. Seniori pripravujú deťom spoločné aktivity, pri ktorých sa oživia staré remeslá, zvyky a obyčaje. Deti so svojou nekonečnou energiou prinášajú nové podnety a motivujú staršiu generáciu k aktivite. Tieto stretnutia sú formou poďakovania deťom, ktoré pod vedením skvelých pedagógov vždy pripravia bohatý a zaujímavý kultúrny program pri oslavách októbra - mesiaca úcty k starším. Aj tentoraz ďakujeme a tešíme sa na ďalšie jesenné a zimné akcie.
       Takže, keď budete prechádzať Smilnom, spomaľte a pokochajte sa pohľadom na naše krásne vajce a pôvabnú zajačicu pred Obecným úradom.

Veselé veľkonočné sviatky všetkým!!!

© 2015 obec Smilno, designIT, s.r.o. a prispievatelia

webdesign Webdesign, tvorba web stránok