Oslava dožiniek na schôdzi ZO JDS

Schôdza dôchodcov, na ktorej sa zahájila výstava Plody zeme

IMG 9604 3     Čas jesene znamená pre všetkých záhradkárov a pestovateľov zber úrody, ovocia i zeleniny. Najkrajšie, najväčšie či inak nezvyčajné plody sa už po druhýkrát vystavovali na výstave „Plody zeme” v sále Obecného úradu v Smilne. Zahájila sa dňa 17.10.2015 počas riadnej členskej schôdze Základnej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska v Smilne, ktorú viedla jej predsedníčka pani Elena Kimáková. Tá úvodom všetkých prítomných srdečne privítala a následne pozvala na javisko žiakov Základnej školy, aby vystúpili so svojim kultúrnym programom. Deti spievali, recitovali básničky i zatancovali ľudové tance. Všetko s nimi poctivo nacvičili pani riaditeľka Mgr. Gujdanová a pani učiteľka Mgr. Kohútová.

    Po tomto vydarenom vystúpení sa začala schôdza podľa jednotlivých bodov. Najskôr boli členovia organizácie oboznámení s doterajšími i budúcimi aktivitami, tak sa o slovo prihlásila pani Mgr. Anna Petričová, predsedníčka Okresnej organizácie JDS Bardejov. Na jej slová nadviazal starosta Smilna Bc. Vladimír Baran, ktorý im poďakoval za ich prínos pre obec a jej prezentovanie v okrese, zároveň im zaručil spoluprácu a finančnú podporu. Medzi prítomnými boli tiež podpredsedníčka OO JDS Bardejov pani Mária Klepačová, predseda ZO JDS Zborov Ing. Ladislav Mňahončák, predsedníčka ZO JDS Stebník Miluše Varcholová a ďalšie 2 členky z tejto obce.
    Po príhovoroch prišlo na rad tradičné blahoželanie jubilantom, s krásnou prózou sa predstavila p. Helena Marcinová. Spevácke vystúpenie s hudobným doprovodom harmonikára Mariána Bukovského malo ako vždy veľký úspech, k spevu sa pridali aj ľudia pri stoloch, ktorí im nakoniec silno zatlieskali.

     Za ten čas už všetci vyhladli, preto sa potešili, keď sa začal podávať chutný segedínsky guláš, ktorý rozvoniaval po celej sále. Pripravil ho kuchár Jozef Amrogovič. Pri káve a sladkom zákusku sa rozbehli pri stoloch rozhovory na rôzne témy, spievali sa piesne, obdivovala výstava. Na jej výslednom efekte sa podieľala p. Jana Majcherová, ktorá nádherne naaranžovala ovocie, zeleninu s rôznymi dekoračnými predmetmi. Tie priniesli seniori a ostatní Smilňania. Výstava trvala do utorka, v pondelok sa prišli popozerať i deti zo škôlky a jednotliví občania. Všetkým sa veľmi páčila.
     Celé podujatie dopadlo dobre, podľa očakávania, čo nás veľmi teší a už teraz sme zvedaví s akým nápadom prídu dôchodcovia nabudúce :-) 

[M.B.]

© 2015 obec Smilno, designIT, s.r.o. a prispievatelia

Ont i ryggen Webdesign, tvorba web stránok