Cyklistický okruh 2015

Mapa cyklistika      Po rôznych športových podujatiach, akými boli ping-pongový turnaj, smilnianska biela stopa či volejbalový turnaj, prišla na rad aj cyklistika. Pre obec to nie je nič nové, kedysi sa takáto akcia občas organizovala. A keďže v tradícii je pekné pokračovať, tak obnovený I. ročník „Cyklistického okruhu” sa nakoniec konal dňa 1.9.2015. Zraz cyklistov bol pred budovou Obecného úradu v Smilne o 13:00 hod.
     Keď sa už zišli všetci cyklisti, pán starosta obce, Vladimír Baran, prítomných pozdravil, povedal organizačné pokyny a poprial veľa šťastia, no najmä síl. Tie 20 športovcov ozaj potrebovalo nielen na zvládnutie trasy, ale aj na popasovanie sa s horúcim letným dňom, keďže teplomer ukazoval okolo 30°C. Všetci vedeli, že nejde o preteky na čas, len o prechod, takže každý si zvolil svoje vlastné tempo.

     Trasa by sa dala nazvať ako „okruh okolo Smilnianskeho vrchu”, viedla zo Smilna, cez obce Zborov, Chmeľová, Becherov, Ondavka, Varadka, Nižná Polianka s návratom do Smilna. Jej dĺžka bola približne 24 km, nebola až tak náročná, no miestami bolo potrebné dosť šľapať do kopca, resp. len tlačiť bicykel.  
     Po príchode sa už cyklisti tešili na chutné občerstvenie v salóniku: ako predjedlo sa podával chlieb so šmaľcom a cibuľou, ktorý viacerí zapili čapovaným pivom alebo minerálkou, ďalej bola pre nich pripravená domáca pečená klobása s chlebom. Tú vyrobil pán Amrogovič, ktorý si už zaslúži pomenovanie „obecný kuchár”, jeho jedlá vždy všetkým chutia a vidieť, že ho to baví.
    Patrí sa poďakovať tiež organizátorom akcie, teda kultúrno-športovej komisii za nápad a pracovníkom obecného úradu za výpomoc. Veríme, že športovci odišli domov príjemne unavení a spokojní a že sa tejto akcie zúčastnia aj o rok.

[M.B.]

© 2015 obec Smilno, designIT, s.r.o. a prispievatelia

Ont i ryggen Webdesign, tvorba web stránok