Volejbal spojený s ochutnávkou závinov

Volejbalový turnaj spojený s podujatím - Najdlhší smilniansky zakrucaník

volejbal a kolač     Ako je už v našej obci pekným zvykom organizovať na sviatok sv. Cyrila a Metoda Volejbalový turnaj o pohár starostu obce, tradícia sa dodržala aj tento rok. O organizáciu sa postaral Obecný úrad v spolupráci s reštauráciou Alnus a viacerými dobrovoľníkmi. Celá táto udalosť sa konala v nedeľu, dňa 5.7.2015, na ihrisku pri Základnej škole a v jej areáli.
     Úvodným nástupom 4 súťažných družstiev sa pár minút po 14:00 hod oficiálne zahájil turnaj. Starosta Smilna, Vladimír Baran, všetkých hráčov i prítomných najskôr privítal, oboznámil s pravidlami súťaže aj organizačnými pokynmi a tak sa už mohla odpískať prvá hra.  

     Za ten čas sa pri škole schádzali ľudia, pre ktorých bolo pripravené občerstvenie v podobe kotlíkového guláša, čapovaného piva i minerálky. Výnimočnou sprievodnou akciu bol 1. ročník o Najdlhší smilniansky zakrucaník. Mnohí občania neváhali a doma napiekli kysnutý závin, ktorý potom priniesli so sebou. Členky ZO JDS Smilno ich postupne spájali k sebe, pocukrovali a po jeho zmeraní sa mohol začať krájať a podávať ľuďom. Jeho konečná dĺžka bola 19,8 m, čo je naozaj pekné číslo. Každý si mohol vybrať podľa chuti, vôňa maku, orechov, tvarohu, kokosu či kakaa bola skutočne lákavá.
     Nálada pri škole bola výborná, aj napriek vysokej letnej teplote, s ktorou museli bojovať hlavne volejbalisti. Keď si zahral ,,každý s každým“, spočítali sa výsledné body podľa prehľadnej tabuľky a zistilo sa konečné poradie družstiev. Bolo to tesné, ale predsa o 1 bod viac mal tím s názvom „Homáre” a zaslúžene sa umiestnil na 1. mieste. Po nich nasledovali družstvá Alnus, DHZ Smilno a na tom poslednom skončilo OZ (obecné zastupiteľstvo).
    Starosta obce nakoniec pristúpil k slávnostnému vyhláseniu výsledkov a odovzdávaniu cien jednotlivým družstvám. Víťazný pohár, diplom, volejbalovú loptu a iné maličkosti si kapitáni s radosťou prevzali a rozdelili medzi členov svojho tímu.
    Symbolickú cenu prišla za ZO JDS Smilno prevziať jej predsedkyňa, p. Kimáková, ktorej ďakujeme za nápad a zorganizovanie sprievodného podujatia. Po veľkom potlesku nasledovala voľná zábava, oslavy, sedelo sa až do večera. Dúfame, že všetci odišli domov spokojní a najedení, čo pre nás značí, že akcia sa skutočne vydarila.

                                                                                                                                      [M.B.]

© 2015 obec Smilno, designIT, s.r.o. a prispievatelia

Ont i ryggen Webdesign, tvorba web stránok