Vatra v Smilne znova zažiarila

IMAG1165     Tradícia pálenia Vatry v Smilne sa neporušila ani tento rok. Naopak, táto akcia, patrí medzi tie ,,dlho očakávané“ a mnohí sa na ňu už vopred tešia. Tentokrát sa vybral dátum 19.6.2015, avšak s prípravami sa začalo už týždeň skôr. Veď postaviť takú vysokú a parádnu Vatru dá časovo zabrať, fyzicky tiež. Ale ani to neodradilo dobrovoľníkov vyšľapať pod les, všetko na mieste pripraviť a organizačne zabezpečiť.
     V deň pálenia Vatry síce pršalo a schladilo sa, no nakoniec sa vyjasnilo. Počet prítomných nikto presne nezrátal, ale málo ich nebolo. Prišli deti so svojimi rodičmi, pre ktoré bola lákavá najmä opekačka pri ohnisku, nechýbala ani veselo naladená mládež a mnoho dospelých. Dokonca sa so zvedavosťou prišli pozrieť aj hostia zo zahraničia, USA a Poľska, teda zástupcovia spoločnosti Alpine Oil & Gas. Bolo to pre nich niečo nezvyčajné, mali možnosť oboznámiť sa aj s našimi zvykmi a kultúrou.


     Pre všetkých sa navaril chutný kotlíkový guláš, na dospelých už čakalo kvalitne vychladené čapované pivo. Keďže akcia bola sponzorovaná firmami Proxis s.r.o., Alnus Slovakia s.r.o. a Obcou Smilno, všetko bolo zadarmo. Keď sa už poriadne zotmelo, začal sa poctivo kontrolovať čas na mobiloch, aby sa Vatra zapálila v magickej hodine 22:22. A tak sa aj stalo. Plamene boli čoraz väčšie, ľudia sa utíšili a začali spievať hymnu Slovenskej republiky – Nad Tatrou sa blýska. Šľahajúce iskry z ohňa pri pohľade na nebo krásne ladili so žiarivými hviezdami. Možno sa niektorí aj zasnívali, či dokonca si niečo zaželali :-)
     Následne sa už len spievalo, zabávalo, rozprávalo a táto dobrá nálada trvala až do odchodu posledných ľudí. Patrí sa poďakovať tým, ktorí pomohli a zapojili sa do organizácie, sponzorom, ale tiež všetkým čo prišli, lebo bez nich by táto akcia nemala tú pravú atmosféru. Aj tento rok môžme tvrdiť, že akcia Vatra 2015 dopadla na jednotku.

                                                                                                                                [M.B.]

© 2015 obec Smilno, designIT, s.r.o. a prispievatelia

Ont i ryggen Webdesign, tvorba web stránok