Obvodová súťaž DHZ v Becherove

Na ihrisku v Becherove si porovnali svoje sily jednotlivé DHZ,
aj náš zo Smilna

DHZ SMILNO LOGO     Dlhá zimná prestávka sa skončila, čo znamená, že sezóna súťaží medzi DHZ sa mohla znovu zahájiť. Jedna z nich - ,,Obvodová súťaž dobrovoľných hasičských zborov a hasičského dorastu“ - sa konala dňa 23.5.2015 v obci Becherov na futbalovom ihrisku. Zúčastnil sa na nej aj náš DHZ zo Smilna pod vedením predsedu, p. Jozefa Lukáča.
    Oficiálne otvorenie sa začalo pár minút po 15:00 hod slávnostným nástupom všetkých družstiev, vypočutím si štátnej hymny SR a hasičskej hymny. Po oznámení posledných organizačných pokynov, prečítania poradia tímov sa mohlo začať súťažiť.  
     Spolu sa prihlásilo 9 DHZ, boli rozdelení do 2 kategórií - muži a dorastenci/dorastenky. Konkurencia bola ozaj silná, svoje sily si na ihrisku zrovnali tímy z obcí Becherov, Chmeľová, Stebnícka Huta, Vyšná Polianka, Zborov a Smilno. V rámci dorastencov si zasúťažili iba 3 hasičské zbory, a to z Chmeľovej a Stebníka, odkiaľ zabojovali aj dievčatá.

      Pripravené boli dve disciplíny, najprv sa behala štafeta a potom sa predviedli v požiarnych útokoch. Celé podujatie komentoval moderátor, ktorý svojimi hláškami vedel poriadne zabaviť nielen divákov. Prácu mal sťaženú tým, že sa snažil rozprávať dvojjazyčne, rusnácko-šarišsky. Po štafete sa podával chutný guláš s chlebom, prítomní sa mohli občerstviť v stánku otvorenom počas celého podujatia.

     Všetci hasiči sa veľmi snažili, no okrem rýchlosti bolo potrebné ukázať aj techniku a súdržnosť v tíme. Na tom niektorí pohoreli. Naši chlapci, naopak, ukázali veľkú bojovnosť a v teréne to nevzdali do poslednej sekundy. Boli ozaj dobrí, žiaľ, nie najlepší. Celkovo skončili na 5. mieste, za ktoré získali krásny diplom od Okresného výboru dobrovoľnej požiarnej ochrany Bardejov. Jednoznačné víťazstvo patrilo Becherovu, na ďalších miestach skončili DHZ Chmeľová, Stebnícka Huta, Vyšná Polianka, poslední boli Zborovčania. S výkonom našich chlapcov bol spokojný aj p. starosta Smilna, Vladimír Baran, ktorý taktiež zavítal do Becherova, aby ich podporil.
     Náš DHZ síce nevyhral, ale určite sa obohatil o nové skúsenosti a zážitky. Každopádne im srdečne blahoželáme a držíme prsty na budúcich súťažiach!

                                                                                                                                     [M.B.]

© 2015 obec Smilno, designIT, s.r.o. a prispievatelia

Ont i ryggen Webdesign, tvorba web stránok