Dôchodcovia si dobre zašportovali

Smilnianskí seniori sa zúčastnili obvodných športových hier

     Športovať sa dá naozaj v každom veku. Ten predsa nie je rozhodujúci, keď si ľudia majú chuť zašportovať a zmerať si sily s inými rovesníkmi. Tejto myšlienky sa chytili organizátori Obvodných športových hier seniorov v Zborove, konkrétne ZO JDS Zborov a Klub dôchodcov. Išlo o prvý ročník v našom regióne, ktorý sa konal dňa 9.5.2015 na futbalovom ihrisku v obci Zborov. Minulý rok si takto spoločne zasúťažili v Marhani.
    Hier sa zúčastnila tiež predsedkyňa Okresnej organizácie JDS v Bardejove, Mgr. Anna Petričová a Ing. Juraj Philippi. Primátor mesta Bardejov, MUDr. Boris Hanuščák, sa nakoniec ospravedlnil za neúčasť.


    Svoje sily si na ihrisko prišli zmerať tímy z 3 obcí - Zborova, Smilna a Stebníka. Tie súperili v zaujímavých disciplínach, pri ktorých sa všetci poriadne zabavili a nasmiali. Neodradilo ich ani chladné počasie a slabý dážď, veď boli vyzbrojení dáždnikmi a pršiplášťmi.
    Pre ženy boli pripravené stanovištia ako: hod dreveným vaľkom do figuríny, hod loptou do odpadkového koša, avšak najviac sa im zapáčilo hádzanie gumákou do diaľky. Mužov zas oslovilo kopanie lopty do malej futbalovej bránky cez lavičku, streľba zo vzduchovky či hod loptou do basketbalového koša. Po prestávke, počas ktorej sa podával chlieb so šmalcom a cibuľou, koláče a káva, nasledoval záverečný beh na 50 m pre ženy, muži si zabehli o 10 m viac. Atmosféru na ihrisku dopĺňali ľudové piesne a komentátor v teréne, p. Vizváry.

     Po ukončení všetkých disciplín sa všetci presunuli do kultúrneho domu, kde už na nich čakali štedro naložené stoly s občerstvením. Najskôr sa však museli vyhlásiť víťazi v rámci jednotlivcov, ktorí získali medailu a diplom. Ceny odovzdával predseda ZO JDS Zborov, Ing. Ladislav Mňahončák. Celkovým víťazom sa stalo družstvo zo Zborova, na druhom miesto skončil Stebník a na peknom 3. mieste sa umiestnili naši seniori zo Smilna. Darček dostali tiež starostovia troch zúčastnených obcí (p. Lukáč, p. Baran a p. Kučečka) za pomoc pri organizácii hier a sponzorstvo. Po gratuláciách a spoločnej fotografii sa podával chutný guláš a niečo na zahriatie.
    Tieto hry potvrdili fakt, že športovať sa dá naozaj v každom veku, aj tom dôchodkovom. Smilnianskí seniori síce putovný pohár nezískali, no domov cestovali s úsmevom na tvári držiac sa hesla: ,,nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa!"

 

© 2015 obec Smilno, designIT, s.r.o. a prispievatelia

Ont i ryggen Webdesign, tvorba web stránok