Našu obec znova zdobí Máj

Máj     Našu obec znova zdobí krásny vysoký Máj. Tentokrát sa postavil pred budovu Obecného úradu v Smilne. Akcia s názvom „Stavanie Mája 2015” sa konala v piatok na deň sviatku práce, 1.5.2015 od 9:00 hod.
    Najskôr sa stretli chlapci, ktorí spolu s traktoristom, p. Krafčíkom, nasadli aj na vlečku traktora a vybrali sa do lesa pohľadať ten najkrajší strom. Netrvalo to dlho, po krátkej prechádzke lesom im padol do očí ten najvhodnejší a najrovnejší smrek. Po návrate pred úrad sa už pomaly začali schádzať dievčatá, ktoré ho začali pekne zdobiť farebnými stužkami, na vrch sa pripevnila aj vlajočka Slovenska. Takto pripravený Máj už stačilo len zdvihnúť do výšky. To dalo trochu zabrať, ale po zapojení všetkých síl, aj tých dievčenských, nakoniec všetko dobre dopadlo. Smilno sa môže znova pochváliť druhým novodobým Májom a obnovenou tradíciou. Zároveň ďakujeme všetkým dobrovoľníkom za ochotu a zapojenie sa do akcie, ktorá mala zábavné, aj napäté momenty.

© 2015 obec Smilno, designIT, s.r.o. a prispievatelia

Ont i ryggen Webdesign, tvorba web stránok