Veľkonočná tancovačka roztancovala

 tanečníci    Skončenie pôstneho obdobia malo v Smilne netradičný ráz, bolo v znamení tanca, spevu a zábavy. Udialo sa tu niečo, čo tu ešte nebolo - vynikajúca Veľkonočná tancovačka formou plesu. Konala sa na veľkonočnú nedeľu dňa 5.4.2015 so začiatkom o 19:00 hod v sále Obecného úradu v Smilne.
    Už počas predaja vstupeniek sa dalo predpokladať, že záujem zo strany ľudí bude veľký, čo sa nakoniec potvrdilo. Spolu sa predalo 137 lístkov, to je pre hlavných organizátorov potešujúce číslo. Po dlhých a náročných prípravách, premyslenia detailov, konečnej dekorácie stolov a výzdoby sály, mohol nastať toľko očakávaný večer Veľkonočnej tancovačky.

    Po úvodnom príhovore moderátorky Danky a p. starostu, Bc. Vladimíra Barana, prítomných v sále roztancovala hudobná skupina Persea. Následne sa podávalo prvé jedlo večera, o ktoré sa postarala odborná kuchárka so svojim tímom pomocníkov a čašníkov. Keď už boli všetci sýti, mohli si spokojne vychutnať spevácke vystúpenie našich spevákov zo ZO JDS Smilno s vlastným hudobným doprovodom huslí, harmoniky a ozembuchu. Zožali veľký potlesk, čo ich určite potešilo a šťastní si mohli posedieť pri pripravenom občerstvení. 

    Následne pokračovala výborná, spontánna, zábava na parkete, plná rôznych tanečných kreácii, ktoré mnohí doplnili spevom a tlieskaním. Ale stále ostávala veľkým lákadlom vystavená tombola na javisku, preto sa tombolové lístky rýchlo vypredali. Samozrejme, z takého množstva zakúpených lístkov sa nemohlo usmiať šťastie na všetkých, avšak tí, ktorých lístky boli výherné sa úprimne potešili a hneď si bežali prevziať cenu. Po skončení tomboly sa ešte podával poľovnícky guláš a tak sa už len tancovalo a tancovalo až do rána, čo už vopred napovedal aj už samotný názov akcie.

    Na záver tohto príspevku sa ešte chceme úprimne poďakovať všetkým tým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom, pomocou, ochotou zapojili do organizácie. Ďakujeme predovšetkým sponzorom, ktorí ochotne darovali ceny do tomboly, hudbe, ktorá celú noc všetkých zabávala, kuchárke a jej tímu za chutné jedlá a obsluhu, p. starostovi Nižnej Polianky, Mgr. Jánovi Cundrovi, za zapožičanie niektorých vecí a cenné rady. Ďalej našej šikovnej aranžérke, ktorá sa rada postarala o celkovú výzdobu, ale vďaka patrí hlavne členkám kultúrno-športovej komisie za nápad usporiadať ozaj vydarenú Veľkonočnú tancovačku v Smilne a za jej realizáciu. Veríme, že všetci tí, ktorí sa jej zúčastnili odišli domov poriadne vytancovaní s dobrou náladou a budú mať na čo spomínať.

                                                                                                                                       [MB]

© 2015 obec Smilno, designIT, s.r.o. a prispievatelia

Ont i ryggen Webdesign, tvorba web stránok